Про заклад

Будинок офіцерів Збройних Сил України є закладом культури Збройних Сил України, який належить до об’єктів гуманітарної та соціальної сфери та здійснює свою діяльність в інтересах інформаційно-пропагандистського і культурологічного забезпечення особового складу військових частин, задоволення духовних (культурних) потреб, організації заходів військово-патріотичного виховання, розвитку воєнно-історичних традицій, дозвілля та відпочинку військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, ветеранів військової служби, членів їхніх сімей та мешканців гарнізонів.

5 гарнізонний будинок офіцерів у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Міністра оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, Положенням про будинок офіцерів (наказ № 320 від 14.05.2012) та іншими нормативно-правовими актами.

Гарнізонний будинок офіцерів смт. Гвардійське був відкритий в 1960 році  як філія Дніпропетровського будинку офіцерів. Перший будинок офіцерів був з залом всього на 250 місць і 4 класи.  Невеликий штат будинку офіцерів п”ять разів в тиждень в своїй глядацькій залі демонстрував кінофільми для офіцерів та їх сімей, як невелика кінобаза, що забезпечувала перегляд фільмів усі полки гарнізону для демонстрації їх по вихідним для особового складу військових частин. В будинку офіцерів функціонували гуртки художньої самодіяльності, шахматна секція , клас гри на фортепіано, радіовузол, бібліотека, більярдний зал. Періодично проводились концерти артистів Дніпропетровських театрів та вечори відпочинку офіцерів і їх сімей. Глядацька зала також використовувалась для проведення святкових зібрань, партійних та службових  заходів.

В 1979 році було побудовано нову будівлю. Новий зал розрахований на 830 місць, малий зал – на 350 місць, є спортивна зала, бібліотека з читальним залом, багато класів для різних секцій та гуртків.

Сьогодні, 5 гарнізонний будинок офіцерів займається гуртковою діяльністю, співпрацює з 25 Дніпропетровською повітряно-десантною бригадою та 1039-им окре́мим зені́тно раке́тним полком, з органами місцевого самоврядування тощоВсебічно підтримує культурний розвиток смт. Гвардійське.

13507226_254146754956701_7041637287205912030_n